Egészségnap – élő könyvtár

12. alkalommal szervezte meg országosan is elismert egészségnapját a Szegő Gábor Általános Iskola. Az egész napos programon többek között gyümölcskosár és zöldségszobor készítés, bemutatók, szűrővizsgálatok, mentálhigiénés előadások és élő könyvtár várta a diákokat.

Már az első osztályosok is tudják, mit kell ennünk ahhoz, hogy egészségesek maradjunk. Ugyanakkor a rendszeres mozgás is szerves része az egészséges életmódnak. A Szegő Gábor Általános Iskola 12. alkalommal szervezte meg egészségnapját. A már jól bevált, elsősorban étkezéssel és mozgással kapcsolatos programelemeket kibővítették. Az intézmény nagy hagyománynak örvendő rendezvénye országosan is példaértékű. Az elismerés olyan speciális programoknak köszönhető, mint például az élő könyvtár. A könyveket ezúttal emberek testesítették meg, akik különböznek az átlagtól. Volt alkoholisták, drogosok, hajléktalanok, vagy például végtaghiányosok. A gyerekek kikölcsönözhették őket, fellapozhatták a Könyv minden lapját, és beleolvashattak az életének bármelyik fejezetébe. Emellett számos érdekes program várta a diákokat. Nagy sikert aratott a gyümölcskosár valamint zöldségszobor készítés, a közlekedési vetélkedő és a sorverseny is. Volt tánc, elsősegély-nyújtási és lábtoll labda bemutató. Az egészségnapot természetesen jövőre is megrendezik.

A képeken a 2. a osztály teszi élővé könyvtárunkat:
Off

2014. október 16. csütörtök This post was written by Categories: Programok Tagged with:
No comments yet